fryzury dla yorka

Strzyzenie yorkow – jak do tego podejść?

Pielęgnacja Yorka w domu

Zagadnienie – jak obciąć yorka w domu wydaje się nielada wyzwaniem, ale wcale nie musi tak być. Uzbrój się w odpowiednie narzędzia i uwzględnij poniższe wskazówki w cotygodniowej rutynie, aby Twój York wyglądał piękniej.
Jeśli ludzie  w psim parku zaczynają mylić Twojego małego Yorka z mopem, czas pomyśleć o wyczesaniu Yorka. Biorąc pod uwagę ich mały rozmiar i wyjątkową sierść, pielęgnacja Yorkshire Terrierów jest sztuką samą w sobie. Z prawie nieistniejącym wypadaniem i bardzo cienkimi włosami, sierść Yorka wymaga dodatkowej pielęgnacji, aby wyglądała pięknie.
Ze względu na ogólną ciekawość i skłonność do problemów stomatologicznych, w połączeniu  z alergiami, opieka nad Yorkiem w domu jest ważną częścią życia z tą szaloną, uroczą rasą. Powinieneś zaplanować co tygodniową pielęgnację. Niektóre kroki będą wykonywane rzadziej, podczas gdy inne będą częstsze, a ich regularne wykonywanie jest niezbędne, aby zapobiec frustrującym, nawracającym komplikacjom.

Dbanie o sierść Yorka aby była łatwa w utrzymaniu: wszystko zależy od szczotki

Upewnij się, że delikatnie przeczesz wszystkie sploty i szorstkie włosy, zanim zaczniesz od szczoteczki ze szpilkami i włosiem. Trzeba to podkreślić: Spokojnie… Włosy yorka są rzadkie i łatwo się plączą i niszczą. Jeśli poradzisz sobie z tym jak fryzjer Roszpunki, zdarzenie może skończyć się traumą dla Twojego szczeniaka, dlatego rób to powoli i delikatnie szczotkuj sploty, jak fryzjer dla psów. Następnie użyj gładszej szczotki, aby ostrożnie usunąć martwe miejsca i pozostałe sploty na sierści psa. Płaska szczotka może dokładnie unieść i rozdzielić włosy sierści, więc pracuj powoli, aby zapobiec nadmiernemu ciągnięciu. Pod koniec szczotkowania sierść psa powinna być wolna od kołtunów i matów. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt trudne, skorzystaj z salonu dla psów.

Czyszczenie uszu


Jeśli chodzi o uszy, mniej znaczy więcej. W większości przypadków wystarczy wytarcie skóry ucha psa, aby oczyścić je z widocznych zanieczyszczeń. Chusteczki zatwierdzone przez lekarza weterynarii ułatwiają to zadanie, wystarczy dodać ten proces pielęgnacji do rutyny kąpieli. Jeśli jednak znajdziesz dużo śluzu i zanieczyszczeń w przewodzie słuchowym Yorka, możesz potrzebować dokładniejszego czyszczenia. Będzie to wymagało płynnych środków czyszczących i ostrożności, aby uniknąć uszkodzenia błony bębenkowej psa lub wywołania infekcji.
Czyszczenie oczu

Na sierści mogą pojawić się plamy  łez, które są czarną, lepką warstwą pozostawioną po wydzielinie z oczu. To wydzielina może być spowodowana reakcją psa, taką jak sezonowa alergia u Yorków, alergia na szampon lub może to być po prostu naturalny skutek łez psa.
Nie jest trudno usunąć te plamy – po prostu bądź ostrożny. Najlepszym sposobem jest regularne przecieranie oczu psa wilgotną szmatką podczas kąpieli i dokładne wycieranie oczu psa między każdą kąpielą. Przede wszystkim ważne jest, aby plama nie utwardzała się.

Jak sprawdzić, czy nasz pies nie ma pcheł lub kleszczy

Aby wykryć szkodniki u swojego psa, potrzebujesz pobawić się w małego detektywa. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie obszarów, które lubią pchły i wszy. Może się to zdarzyć w dowolnym miejscu na psie, ale pchły i kleszcze najbardziej lubią wędrować po pachwinach i pachach (stawie między tułowiem a przednimi łapami).
Aby sprawdzić swojego pupila, odwróć go na plecy i przyjrzyj się dokładnie pachom i pachwinom. Pchły są bardzo ciemno czerwono-brązowe, mają około 3 mm długości. Ich ciała są płaskie i długie, co utrudnia ich dostrzeżenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak szybko i jak daleko mogą podskoczyć. Kleszcze są zwykle większe, wolniejsze i łatwiejsze do wykrycia. Jeśli znajdziesz jakiegos pasożyta, prawdopodobieństwo, że gdzieś znajduje się drgui jest bardzo duże, dlatego sumiennie i dokładnie przeszukaj całego psa. W przypadku wbitych kleszczy użyj pęsety i chwyć tułów kleszcza tak blisko skóry, jak to możliwe, bez uszczypnięcia szczenięcia. Delikatnie i bardzo powoli wyciągnij kleszcze prostopadle (pionowo) ze skóry psa, aby nie oderwać ciała. Celem jest wyciągnięcie całej główki kleszcza z końcówki haczyka, co pomoże uniknąć infekcji po usunięciu.

strzyżenie yorka cena

Gdzie wykąpać psa Wrocław?


Teraz, gdy sprawdziłeś, czy pies nie ma pasożytów, czas go wykąpać. Jak wszyscy wiemy, Yorkie jest bardzo wrażliwy na ciepło i zimno, dlatego należy uważać, aby używać wody nieco cieplejszej niż temperatura pokojowa i zawsze najpierw sprawdzić temperaturę wody na wewnętrznym nadgarstku lub przedramieniu. York ma również delikatną skórę, dlatego należy używać wysokiej jakości szamponu Yorkie, który równoważy pH psa. Unikaj szamponów zawierających dużo innych chemikaliów lub substancji zapachowych. Należy również wziąć pod uwagę częstotliwość kąpieli, ponieważ nadmierna kąpiel może wysuszyć i podrażnić skórę szczenięcia. Zwykle kąpiel pupila jest bezpieczna raz na dwa do trzech tygodni, ale jeśli zauważysz, że skóra Yorka jest zaogniona lub sucha, rób to rzadziej.

Piękne fryzury- jak ostrzyc yorka w domu?

Regularne strzyżenie yorków jest częścią pielęgnacji, aby utrzymać piękną sierść. Większość ludzi wybiera ulubioną fryzurę  i oddaje psa zaufanemu fryzjerowi. Jednak ci z nas, którzy są bardziej odważni, mogą wybrać drogę majsterkowania i ostrzyc go w domu. Jeśli chodzi o fryzury, istnieje wiele typów. Jeśli dopiero zaczynasz samodzielnie przycinać psa, rozważ wybór prostszej fryzury. Z mojego doświadczenia zauważam, że krótsza fryzura to szczęśliwszy pies i szczęśliwszy właściciel. W internecie znajdziesz wiele filmików instruktażowych jak samodzielnie wykonać strzyżenie w domu. Pomiędzy kompletnymi fryzurami warto regularnie przycinać twarz i głowę, aby włosy nie podrażniały oczu i uszu. Przytnij podeszwy stóp i strefę intymną, aby reszta psa była czysta i wolna od podrażnień.

Uśmiech! Czyli mycie zębów

Opieka stomatologiczna jest jednym z najczęściej pomijanych aspektów. Jest to szkodliwe dla każdego psa, a szczególnie szkodliwe dla małych psów, takich jak Yorki, które mają więcej problemów z zębami. Rozważ codzienne szczotkowanie, które stanie się częścią codziennej pielęgnacji. Mycie zębów nie musi zajmować  dużo czasu i można je łatwo wykonać, zwłaszcza gdy staje się to codziennym nawykiem dla Ciebie i Twojego psa. Jeśli to możliwe, zacznij rozwijać dobre nawyki szczotkowania zębów, gdy Twój pies jest szczeniakiem i powoli je wprowadzaj. Jeśli Twój pies nienawidzi tego procesu, spróbuj użyć pysznej pasty do zębów, która go zainteresuje. Najważniejsze jest, aby było to chwalebne, aby mycie zębów było w przyszłości płynniejsze. Używaj przyjaznych dla zębów przekąsek w ciągu dnia, aby utrzymać czysty i świeży oddech.

Obcinanie pazurków


Aktywne psy, które często chodzą, biegają i kopią w ziemi, mają tendencję do naturalnego ścierania się paznokci i nie potrzebują pomocy człowieka. Jednak małe psy, takie jak Yorki, zwykle nie mają tak krótkich paznokci, jak to konieczne, więc mogą wymagać regularnego przycinania. W zależności od tego, jak aktywny jest pies, przycinanie paznokci odbywa się zwykle co trzy do czterech tygodni. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj weterynarza o idealną długość paznokcia Twojego psa podczas następnej wizyty. Zwykle paznokieć, który ma zostać przycięty, można rozpoznać po stukaniu, które pies wydaje podczas chodzenia po twardej powierzchni.
Przycinanie białych pazurków jest o wiele prostsze, dlatego że prześwituje przez nie czerwony rdzeń- właśnie do tego momentu możesz obciąć pazurka. Z czarnymi pazurkami jest trudniej. Najlepiej obcinać stopniowo, kawałek po kawałeczku, aż na środku paznokcia nie zobaczymy białego fragmentu. Możesz również delikatnie przycisnąć obcinaczki, a twój piesek zasygnalizuje ci, jeśli obcięcie w danym miejscu sprawi mu ból. Za mocne obcięcie paznokci skutkuje bólem i krwawieniem.

Pielęgnacja psów Wrocław – łapki


Sprawdź czy twój pies nie ma między opuszkami brudów lub nie wplątały mu się tam żadne ostre rzeczy, które mogą spowodować infekcję. Najlepiej wycinać włosy w tych miejscach aby łatwiej zachować czystość i uniknąć infekcji. Jeśli twój pupil ma zdarte opuszki, możesz zakupić dla niego specjalne maści do pielęgnacji łapek, dostępne w sklepach zoologicznych.