pielegnacja-psow-wroclaw

Odpowiedni groomer Wrocław

Podczas, gdy dla wielu osobom pielęgnacja psów kojarzy się z kucykami i i kokardkami, w rzeczywistości jest to istotny element ich ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Psi fryzjer Wrocław – SaliMali zajmuje się całością. Regularne pielęgnowanie pupila pozwala wcześnie wykryć wszelkie podstawowe choroby lub schorzenia, co oznacza, że będzie można je leczyć szybciej i skuteczniej, a zatem będzie mniej prawdopodobne, że będą miały jakikolwiek trwały wpływ na czworonoga.

Jak wybrać odpowiedni salon strzyżenia psów Wrocław?


Jednak nie wszystkim zwierzętom podoba się proces pielęgnacji i wielu właścicieli uważa, że zamiast tego łatwiej jest regularnie wysyłać swoje zwierzę do profesjonalnego fryzjera. Takiego jak Groomer Wrocław. Jeśli masz szczeniaka lub kociaka, od samego początku przyzwyczajaj je do pielęgnacji aby z wiekiem łagodnie przechodziły przez ten proces i wiedziały, że jest to dla nich dobre. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku obcinania paznokci i czyszczenia uszu, które wymagają całkowitego unieruchomienia zwierzęcia podczas procesu. Dobrzy hodowcy często zaczynają pielęgnować swoje mioty, gdy tylko osiągną odpowiedni wiek, aby przyzwyczaić je do tych czynności. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z profesjonalnych usług groomerskich, dalej istnieje wiele technik pielęgnacji, które możesz wykonywać w domu, by zwiększyć więź ze swoim pupilem.

Psi fryzjer to nie tylko strzyżenie

Oto kilka ważnych korzyści płynących z pielęgnacji zwierząt.

  • Szczotkowanie

Szczotkowanie jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Regularne szczotkowanie usuwa brud, łupież i martwą sierść z Twojego zwierzaka, a także u kociąt i kotów może zmniejszyć liczbę zjadanych przez nie sierści. Zapobiega również splątaniu i matowaniu, które mogą prowadzić do bólu i infekcji. Szczotkowanie stymuluje również naturalne oleje w sierści zwierząt, które są następnie rozprowadzane na sierści, nadając jej błyszczący i zdrowy połysk.

  • Czesanie

Podczas czesania zwierzaka będziesz mógł dokładnie zbadać jego skórę, identyfikując wszelkie problemy, takie jak kleszcze, pchły, łyse i suche miejsca. Wszelkie obrzęki lub inne nieprawidłowości będą również łatwiejsze do wyczucia.

  • Uszy

Uszy mogą stanowić problem dla wielu różnych ras, które są bardziej podatne na infekcje i pasożyty. Powinny być czyste i bezzapachowe. Wszystko, co wygląda na zaczerwienione, opuchnięte lub ma nieprzyjemny zapach, a także wszelkie oznaki zarażenia roztoczami lub kleszczami, powinno zostać zbadane przez lekarza weterynarii tak szybko, jak to możliwe.

  • Oczy

Oczy mogą być również podatne na infekcję, jeśli włosy wokół nich nie są przycinane. Powinny być jasne i suche. Wszelkie łzawiące oczy lub cokolwiek, co wygląda na obolałe, powinno również zostać sprawdzone przez lekarza weterynarii.

  • Zęby

Jedynym sposobem na walkę z chorobami przyzębia jest regularne szczotkowanie zębów, a jeśli Twój zwierzak ma nieświeży oddech, jest to pewna oznaka problemu z zębami. Twój weterynarz z przyjemnością poleci Ci specjalistyczne szczoteczki do zębów i pastę do zębów dla zwierząt – po prostu zapytaj!

  • Kąpiel

Zbyt częste kąpanie zwierzęcia może mieć szkodliwy wpływ na jego zdrowie, ponieważ usuwa wszystkie naturalne oleje z jego skóry, pozostawiając suche, swędzące plamy, które po zadrapaniu mogą spowodować infekcję. W zależności od rasy i typu włosia harmoogram kąpieli będzie inny.

  • Przycinanie paznokci

Zwierzęta mogą mieć wyjątkowo ostre pazury, które, jeśli nie są często przycinane, mogą spowodować poważne obrażenia. Strzyżenie psów Wrocław, to nie tylko samo strzyżenie, ale również wszystkie inne prace przy czworonogu. Regularne przycinanie może zmniejszyć ryzyko zranienia, zapobiega zaczepieniu się o dywan lub inną tapicerkę oraz zapobiega prawdopodobieństwu wrastania paznokci. W przypadku starszych zwierząt może również złagodzić zapalenie stawów i inne bóle stawów.